Ливърпул победи Брентфорд в първото домакинство на Арне Слот

Мърсисайдци се наложиха над столичаните с 2:0.

20:24, 25.08.2024
Ливърпул Мохамед Салах Диого Жота

Ливърпул победи Брентфорд с 2:0 в мач от втория кръг на Висшата лига. Луис Диас и Мохамед Салах осигуриха нова победа с 2:0 за тима този сезон, след успеха над Ипсуич.

В първия официален домакински мач на Арне Слот, възпитаниците му откриха резултата в 13-ата минута. Диого Жота даде началото на контраатака и изведе Луис Диас сам срещу вратаря. Колумбиецът преодоля Марк Флекен и даде аванс на мърсисайдци.

През второто полувреме Мохамед Салах откри головата си сметка и у дома през сезона, след като се разписа и в първия кръг срещу Ипсуич. Египтянинът бе изведен от Луис Диас в наказателното поле и изпрати топката в далечния ъгъл.

Резервата Коуди Гакпо можеше да направи преднината класическа, но стреля в напречната греда.

Ливърпул се изкачи до 4-ата позиция в класирането с пълен актив от 6 пункта. Брентфорд се смъкна до 13-ото място в подреждането с 3 точки.