Ливърпул потегли с победа на старта във Висшата лига

Диого Жота и Мохамед Салах зарадваха "червените" в официалния дебют на Арне Слот

16:25, 17.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.
ливърпул потегли победа старта висшата лига
Снимка: Liverpool/X

Ливърпул постави победоносно начало на новия сезон във Висшата лига. Момчетата на Арне Слот подчиниха Ипсуич с 2:0 в мач от първия кръг.

На стадион "Портман Роуд" мърсисайдци изпитваха турдности да отбележат през първото полувреме, но в хода на второто Диого Жота и Мохамед Салах промениха ситуацията. По този начин Слот записа победа в официалния си дебют начело на "червените". Освен това гостите помрачиха завръщането на „трактористите“ в английския елит след 22-годишна пауза.

На 25 август (неделя) мърсисайдци ще приемат Брентфорд, а играчите на Кириън МакКена ще гостуват на Манчестър Сити.

Домакините не се стреснаха от именития си съперник и инициативата бе на тяхна страна през цялото първо полувреме. „Трактористите“ създадоха няколко положения, но в крайна сметка не успяха да преодолеят Алисон. От своя страна гостите изглеждаха доста бледи в нападение и опитите им пред съперкиновата врата липсваха.

„Червените“ показаха съвсем различно лице при подновяването на играта и резултатът не закъсня. В 60-та минута мърсисайдци нарушиха статуквото. Трент Аекандър Арнолд подаде добре по земя на Мохамед Салах. Египтянинът се измъкна зад гърба на отбраната и асистира към Диого Жота, който реализира още с първия точен удар на гостите.

Пет минути по-късно мърсисайдци покачиха преднината си на 2:0, а Салах отново бе в центъра на събитията. Той комбинира с Доминик Собослай. Последният върна топката на египтянина, който преодоля вратаря на домакините.

До края на мача ситуацията на терена не се промени и това бе всичко.