Ливърпул победи Севиля в контрола на "Анфийлд"

Ливърпул Севиля Мохамед Салах
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:27, 11.08.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Ливърпул победи Севиля с 4:1 на "Анфийлд" в предпоследната си лятна контрола. Два гола за успеха на мърсисайдци отбеляза Луис Диас, а по веднъж се разписаха Диого Жота и Трей Ньони.

След половин час игра Жота откри резултата с великолепно изпълнение. Трент Александър-Арнолд насочи топката към него, а португалецът стреля от въздуха и прати топката във вратата. В 39-ата минута португалецът се пребори за топката и я пусна към Диас, който смени посоката и разстреля вратаря - 2:0. Колумбиецът отбеляза още един в самия край на полувремето след подаване на Собослай.

Треньорът на Севиля Гарсия Пимиента направи 10 промени на почивката, докато Арне Слот не смени никой от футболистите си. Нидерландецът започна с промените в 63-ата минута. Две от резервите успяха да се разпишат. Пеке Фернандес върна едно попадение за андалусийци в 66-ата минута, но секунди по-късно 17-годишният Трей Ниони се разписа.

Ливърпул ще изиграе още една контрола днес. По-късно през деня тимът ще се изправи срещу Лас Палмас отново на "Анфийлд", но този двубой няма да е пред публика.

Мениджърът Арне Слот не включи някои от основните си играчи в състава за мача със Севиля и се очаква те да вземат участие във втората среща. Сред тях са Ибрахима Конате, Андрю Робъртсън, Къртис Джоунс, Харви Елиът, Коди Гакпо и Дарвин Нунес.

Следващата събота Ливърпул стартира новия сезон във Висшата лига с гостуване на новака Ипсуич.

След 61 поредни победи: САЩ разплака Франция и добави нова олимпийска титла в колекцията си
Десетки хиляди палестинци се евакуират от Хан Юнис в Ивицата Газа, според ООН хората са в капан