Ливърпул се развихри в Прага и вече гледа към четвъртфиналите в Лига Европа

21:41, 07.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
ливърпул развихри прага вече гледа четвъртфиналите лига европа

Отборът на Ливърпул направи огромна крачка към класирането си за следващата фаза в турнира Лига Европа, след като разби с 5:1 като гост чешкия Спарта Прага в първия дуел помежду им от осминафиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Другата добра новина за "мърсисайдци" е, че в игра за тях се завърна голямата им звезда Мохамед Салах, който влезе като резерва и дори отбеляза гол, който за негово съжаление беше отменен заради засада.

Иначе мачът стартира отлично за футболистите на Юрген Клоп, които поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Алексис Макалистър бе фаулиран в наказателното поле и на свой ред реализира дузпата за 1:0.

До края на първото полувреме сцената принадлежеше на Дарвин Нунес, който в 25-ата минута удвои преднината на гостите с впечатляващо изпълнение от дистанция, а малко преди почивката направи аванса на своя тим класически с хубав диагонален изстрел.

Втората част започна далеч по-позитивно за домакинските привърженици, тъй като секунди след подновяването на играта техните любимци намалиха пасива си след атрактивен автогол на Конър Брадли.

Още в 53-ата минута обаче Ливърпул си върна преднината от три попадения чрез Луис Диас, който получи пространство в противниковото наказателно поле и от около десетина метра не пропусна да се разпише за трети път в настоящото издание на Лига Европа.

Крайното 5:1 в полза на лидера в английската Висша лига пък оформи Доминик Собослай в продължението на срещата с удар от границата на наказателното поле.

Реваншът между Ливърпул и Спарта Прага на "Анфилд" е точно след седмица (14 март) от 22:00 часа българско време.