Ливърпул спечели мърсисайдското дерби срещу Евертън с голове на Салах

Ливърпул се изкачи до лидерската позиция в класирането

16:29, 21.10.2023
Ливърпул

Ливърпул победи Евертън с 2:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах отбеляза головете за домакините.

През първото полувреме на стадион "Анфийлд" в Ливърпул и двата отбора се задоволиха с по един точен изстрел, но до гол така и не се стигна. "Карамелите" останаха с човек по-малко на терена в 37-ата минута, когато Ашли Йънг бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение.

След почивката атаките на "червените" дадоха резултат в 73-ата минута. Възпитаниците на Югрен Клоп получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Майкъл Кийн. Мохамед Салах откри резултата с точно изпълнение.

В последната минута на редовното време Джордан Пикофорд изби в напречната греда плътен удар извън наказателното поле на резервата Харви Елиът.

В 97-ата минута Мохамед Салах завърши скоростна контраатака за домакините, за да подпечата успеха на тима си.

Ливърпул се изкачи до лидерската позиция в класирането с актив от 20 точки, колкото има Тотнъм и Арсенал, макар да не са играли мачовете си от кръга. Евертън остава на 16-ото място в подреждането със 7 пункта.

Шоутайм с първи успвх в баскетболния елит при жените, Рилски спортист разгроми Дунав