Ливърпул спря головата суша при успех над Тотнъм

11:08, 29.01.2021
Чете се за: 00:48 мин.
ливърпул спря головата суша успех тотнъм

"Червените" спечелиха с 3:1 като гост на един от преките си конкуренти в първенството, Тотнъм и по този начин се откъсна на четири точки от "шпорите", събирайки актив от 37 пункта срещу 34 за тима на Жозе Моуриньо.

Срещата в Лондон започна шеметно и още в 3-та минута Хюн-Мин Сон се разписа, но системата ВАР маркира засада в зародиша на атаката и голът не беше зачетен.

В развитието на двубоя домакините трябваше да понесат нов тежък удар , тъй като техния капитан Хари Кейн на два пъти участва в тежки сблъсъци с Тиаго и Джордан Хендерсън. Голмайсторът стисна зъби и в двата случая, но все пак трябваше да бъде заменен принудително на почивката.

На всичкото отгоре в добавеното време на първата част Роберто Фирмино откри резултата, след подаване на Садио Мане.

Второто полувреме започна на много високи обороти и още в 47-та минута Трент-Алекзандър Арнолд удвои аванса на Ливърпул, но само 120 секунди по-късно Хойбер върна Тотнъм в срещата, намалявайки резултата след мощен изстрел извън наказателното поле.

Малко по-късно Мохамед Салах отново върна аванса от два гола на своя тим, но системата ВАР отново влезе в употреба, за да покаже игра с ръка на Роберто Фирмино.

Все пак натиска на гостите доведе до очаквания резултата в 65-та минута, когато Садио Мане отбеляза за крайното 3:1.

В класирането играчите на Юрген Клоп се намират на 4-та позиция, докато тези на Моуриньо са 6-ти.

Тервел Пулев гони задължителна победа по пътя към световния връх
Пропадна контролата Лудогорец - Марибор заради COVID-19, "орлите" намериха спешен съперник