Ливърпул загатна за шампионски амбиции след победа на старта

Мохамед Салах
21:45, 14.08.2021

Отборът на Ливърпул започна новия сезон във Висшата лига с убедителна победа като гост.

„Мърсисайдци“ се наложиха с 3:0 над Норич Сити в среща от първи кръг на английския футболен елит.

Мохамед Салах реализира едно от попаденията и отдаде две асистенции, за да се стигне до успеха срещу новака в Премиър лийг.

„Червените“ бяха подсилени от защитника Върджил ван Дайк, който се завърна в игра след 10-месечно отсъствие заради контузия.

Отборът на Ливърпул поведе още в 26-ата минута. Тренр Алексадър-Арнолд намери Мохамед Салах, който пусна към Диого Жота, за да може той да завърши по най-добрия начин – с гол за 1:0.

Двете попадения, които ознаменуваха успеха, паднаха след почивката. В 65-ата минута Роберто Фирмино увеличи за 2:0, а в 74-ата Мохамед Салах засече топката за крайното 3:0 след центриране от корнер.

Ливърпул завърши на трето място във Висшата лига през миналия сезон - на 17 точки зад шампиона Манчестър Сити.