Лия Каратанчева спечели второ място на турнира за жени от веригата "UTR Pro Tennis Tour" в София

лия каратанчева спечели второ турнира жени веригата utr pro tennis tour софия
16:27, 28.08.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Българката Лия Каратанчева спечели второ място на турнира за жени от веригата UTR Pro Tennis Tour с награден фонд от 20 хиляди долара в София.

Надпреварата се проведе на кортовете на кортовете на ТК „Левски" в София. Това е седми турнир в България от веригата от началото на годината.

Във финала Каратанчева отстъпи драматично с 5:7, 6:0, 4:6 от Ксения Ласкутова (Русия).

Междувременно от утре, 29 август, на кортовете на ТК „Люлин 6" в София започва друг турнир от веригата за жени.

По този начин Българската федерация по тенис продължава да осигурява възможност за родните състезатели да премерят сили на международно ниво. Така те запълват с мачове срещу чуждестранни противници паузите, в които не са на ITF турнири.

Двубоите са все срещу равностойни противници, защото UTR системата разпределя състезателите по близък ранкинг. Всеки тенисист има гарантирани пари от наградния фонд (по около 500 долара), които нарастват с всяка победа. Също така всеки състезател има гарантирани минимум пет мача.