Лиза Карингтън прибави второ злато от Игрите в Париж след триумф на двуместен каяк 500 м за жени

Новозеландката грабна златото и с четворката каяк.

Лиза Карингтън Алиша Хоскин
15:14, 09.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Лиза Карингтън и Алиша Хоскин от Нова Зеландия спечелиха титлата на двуместен каяк на 500 метра за жени от надпреварата по кану-каяк на Олимпийските игри в Париж.

Новозеландската легенда в този спорт Карингтън взе второ отличие от френската столица, след като стана първа и с четворката каяк на страната си. Тя има вече общо седем златни и един бронзов медал от олимпийски игри в кариерата си, както 15 златни, 5 сребърни и 2 две бронзови от Световни първенства.

Карингтън и Хоскин финишираха за 1:37.28 минути, след като водеха убедително по време на цялата финална гонка.

Борбата за следващите две места в класирането беше изключително оспорвана и се реши след троен фотофиниш.

Сребърните отличия останаха за Тамара Чипеш и Алида Дора Гажо с 1:39.39 минути.

Бронзовите медали взеха две лодки - Паулина Пасек и Юле Мари Хаке (Германия) и Ноеми Пуп и Шара Фойт (Унгария), които финишиара с равно време от 1:39.46 минута.

Любопитното е, че четирите унгарки взеха бронз на четворката каяк за жени на 500 метра.