от Борил Гочев , Източник: БНР
21:28, 20.09.2020
Чете се за: 00:28 мин.
локо допусна грешка етър

Локомотив (Пловдив) спечели с 3:1 гостуването си на Етър, в мач от 6-ия кръг на футболното ни първенство.

Мачът бе под въпрос и имаше огромна вероятност да бъде отложен, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за коронавирус.

Целият тим на Етър пък бе поставен под карантина от РЗИ - Велико Търново, но часове преди двубоя карантината бе отменена, а домакините попълниха състава си с юноши.

В 25-ата минута Димитър Илиев изведе пловдивчани напред, но в 33-ата Етър изравни чрез Преслав Боруков.

В добавеното време на първата част Диниш Алмейда отново даде аванс на Локомотив.

В 86-ата минута Георги Минчев вкара третия гол за гостите от Пловдив.

И двата състава завършиха мача с по човек по-малко след червени картони на Антон Огнянов и Валентино Пулиезе.