Локомотив Пд се изкачи на първо място в българското футболно първенство

22:42, 08.08.2022
Чете се за: 02:12 мин.
локомотив изкачи първо българското футболно първенство

Отборът на Локомотив Пловдив излезе на лидерското място в класирането на Първа лига, след като се наложи у дома с минималното 1:0 над Арда Кърджали в мач от 5-ия кръг на българското първенство.

Успехът е още по-сладък за „смърфовете“, тъй като бе постигнат с 10 души на терена.

Още в 37-ата минута Локомотив Пд остана с човек по-малко, след като Пиер Зебли получи директен червен картон, отсъден след консултация с ВАР за нарушение срещу откъсващия се Светослав Ковачев.

В края на първата част „смърфовете“ понесоха още един удар. Мартин Паскалев трябваше да бъде заменен, след като получи удар при единоборство за висока топка.

Въпреки всичко случило се през първите 45 минути, веднага след подновяването на играта падна и единственото попадение в срещата. 19 секунди след почивката Преслав Боруков намери Бирсент Карагарен, който отблизо реализира в мрежата на Васил Симеонов за 1:0.

След четвъртата си победа от началото на сезона Локомотив Пд се изкачи на лидерската позиция във временното класиране на родния футбол. Тимът има вече 12 точки след пет изиграни срещи преди предстоящото гостуване на Локомотив София.

Арда Кърджали е на 6-о място с 9 пункта след три победи и две загуби до този момент. В следващия кръг тимът посреща ЦСКА 1948.

Португалия и Испания определят последния финалист в Лигата на нациите
10:29, 27.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Ботев Пловдив организира концерт по случай 110-та годишнина на клуба
10:12, 27.09.2022
Чете се за: 01:35 мин.
УС на БФ Волейбол се събира, за да обсъди процедурата за избор на нов селекционер на мъжете
09:44, 27.09.2022
Чете се за: 01:25 мин.
Григор Димитров срещу Иля Ивашка в първия си двубой на Sofia Open 2022
08:55, 27.09.2022
Чете се за: 01:32 мин.
Бойко Борисов и Слави Трифонов за националите: Така се защитава националното достойнство на България
Чете се за: 02:20 мин.
Благоя Милевски: Ние бяхме коректни, не можеш да контролираш феновете по трибуните
00:40, 27.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.
Кирил Десподов и Валентин Антов: Цяла България може да бъде щастлива от тази победа
Чете се за: 01:47 мин.
България удари 10 от Северна Македония и зае второто място в групата си в Лигата на нациите
22:40, 26.09.2022 (обновена)
Чете се за: 03:40 мин.