Локомотив (София) победи Ботев (Враца) и направи решителна крачка към спасението

21:41, 18.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Локомотив (София) постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Ботев (Враца) в двубой от 27-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Селсо Рапосо в 33-ата минута. Мики Орачев центрира по диагонал в наказателното поле от левия фланг, а на втора греда непокритият Рапосо засече с глава и отбеляза в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Алекснадър Любенов.

В 41-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терен, след като Чавдар Ивайлов получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Божидар Кацаров.

Така "столичните железничари" събраха актив от 28 точки и се изкачиха на 11-ата позиция, на точка пред 12-ия Пирин (Благоевград). Ботев (Враца) остава на предпоследното място с 22 точки, което дава възможност на врачани да играят бараж за оставане в елита. Последен е тимът на Царско село с 19 точки.