Локомотив София спечели столичния двубой с Царско село

Локомотив София Ботев Враца
21:58, 04.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Локомотив София победи Царско село с 2:1 в последния мач от 25-ия кръг на родния футболен елит. Октавио Мерло откри резултата, а резервата Владимир Семерджиев покачи след почивката. Венцислав Христов намали пасива на гостите преди последния съдийски сигнал.

Възпитаниците на Иван Колев наложиха домакински натиск на стадион "Васил Левски" и откриха резултата в 15-ата минута. Вратарят на гостите Хадиме Ндиайе повали Симеон Славчев в наказателното поле. След намесата на ВАР съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Октавио Мерло даде аванс на "железничарите".

След почивката ВАР отново трябваше да се намеси в ключова ситуация. Попадение на Октавио Мерло бе отменено заради засада.

Натискът на домакините продължи и те удвоиха преднината си. Селсо Рапозо проби по десния фланг и върна топката назад към Владимир Семерджиев, който стреля по диагонала с десния крак за 2:0.

В края на мача резервата Венцислав Христов отбеляза почетно попадение за "царете" с плътен удар в близкия ъгъл на Александър Любенов

Локомотив София заема 12-ата позиция в класирането с актив от 25 пункта. Царско село остава на последното 14-о място в подреждането с 13 точки.