Лудогорец допусна обрат и отстъпи на Астана в първия мач в Лига Европа

18:52, 08.08.2023
Лудогорец Астана
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби от Астана с 1:2 в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Шампионът на България поведе в резултата, но допусна обрат през втората част.

След само 63 секунди игра домакините нацелиха горната греда. Ударът с глава на Ян Вороговский срещна гредата на вратата, пазена от Серджо Пад.

Активността на двата отбора в преден план се отплати в 34-ата минута. Ноа Сонко-Сундберг отбеляза дебютното си попадение за разградчани на стадион "Астана Арена" в Астана. Защитникът засече с глава центриране от пряк свободен удар на Кирил Десподов.

Казахстанците възобновиха равенството преди почивката. Александър Марохин стреля с глава след центриране в наказателното поле на Степан Лончар.

През второто полувреме възпитаниците на Григорий Бабаян стигнаха до обрат. Александър Марохин удвои головата си сметка, като отново се разписа с удар с глава.

До края на сблъсъка и двата отбора пропуснаха добри възможности да се разпишат. Дембо Дарбо стреля над напречната греда, макар да бе непокрит във вратарското поле на гостите, а Йосип Чондрич отрази коварен изстрел с глава на Руан Родригеш.

Реваншът в Разград е на 17 август, четвъртък, от 21:00 часа.

Божидар Саръбоюков спечели сребро на скок дължина на европейското първенство по лека атлетика до 20 г. с национален рекорд
Девойките на България до 18 г. са на победа от финал на Европейската отборна купа по тенис