Лудогорец Черно море
Снимка: ПФК Черно море
19:55, 29.08.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Лудогорец победи Черно море с 3:2 в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Кирил Десподов откри резултата преди Закария Беншаа да изравни. Матиас Тисера и Бернард Текпетей се разписаха за "орлите" преди Евгений Сердюк да оформи крайния резултат от дузпа.

Шампионите успяха да поведат след едва 114 секунди игра на стадион "Тича" във Варна. Кирил Десподов отбеляза впечатляващо попадение от пряк свободен удар.

Домакините заиграха по-агресивно в преден план и Закария Беншаа стреля в гредата. Нападателят успя да се разпише в добавеното време на първата част, когато Серджио Падт спаси удар на Евгений Сердюк. Закария Беншаа възстанови равенството при добавката.

След почивката Матиас Тисера отново даде аванс на разградчани, след като стреля от непосредствена близост след разбъркване при корнер.

Бернард Текпетей направи резултата 3:1 с плътен удар извън наказателното поле. Това бе 4-ото му попадение през сезона.

"Моряците" не се бяха предали и продължиха да атакуват. Възпитаниците на Илиан Илиев получиха дузпа. Бернард Текпетей повали Закария Беншаа, но съдията не отсъди нарушение. След намесата на ВАР Иво Андреев отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран от Евгений Сердюк за крайното 2:3.

Лудогорец заема втората позиция в класирането с актив от 16 пункта. Черно море е трети в подреждането с точка по-малко, но и с мач повече.