Лудогорец обърна и разгроми Етър, хеттрик за Тисера

лудогорец разгроми монтана полуфиналите купата българия
18:03, 26.03.2022

Шампионът Лудогорец (Разград) постигна победа с 5:1 срещу лидера във Втора лига - Етър (Велико Търново), в контролна среща, играна на базата на "орлите".

Гостите от старопрестолния град откриха резултата в 38-ата минута след грешка отбраната на домакините, от която се възползва Даниел Младенов. Бившият национал стреля по диагонал в близкия ъгъл на Симон Слуга, топката се отби в страничния стълб и при добавката Ловре Кнежеви се разписа за 1:0.

Две минути след началото на второто полувреме Лудогорец възстанови равенството чрез Рик Джонатан, който бе изведен в наказателното поле на Етър и с удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

"Зелените" осъществиха пълен обрат в 53-ата минута, Тиаго се разписа на празна врата след отлично успоредно подаване на голлинията от страна на Сисиньо.

Аржентинският нападател Матиас Тисера се отчете с хеттрик след попадения в 66-ата, 67-ата и 75-ата минути.

Владислав Панев, ДБ: След 100-те дни управление оценката е 5 от 6
МС: Маските на закрито и физическата дистанция отпадат от 1 април