Лудогорец победи Берое с гол от дузпа на Тодор Неделев

Минимален успех за шампионите в Стара Загора.

23:12, 25.08.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Берое с минималното 1:0 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Тодор Неделев отбеляза победното попадение от дузпа през втората част.

Най-чистото положение на стадион "Берое" в Стара Загора през първото полувреме бе на сметката на гостите. Якуб Пьотровски стреля с глава в напречната греда, след като засече центриране от ъглов удар на Тодор Неделев.

След почивката орлите" получиха дузпа за нарушение на Оиер Сареги срещу Спас Делев в наказателното поле. Първоначално 11-метров удар не бе отсъден, но главният съдия Владимир Вълков прегледа ситуацията с ВАР и промени решението си. Тодор Неделев откри резултата с точно изпълнение.

В добавеното време на двубоя резервата Франсиско Сагардия бе близо да възобнови равенството, но шутът му от дистанция се отби от дясната греда.

Лудогорец се изкачи до 3-ата позиция в класирането с пълен актив от 12 точки, след 4 изиграни и 2 отложени мача. Берое заема 6-ото място в подреждането с 10 пункта.