Лудогорец поднови шампионатните сблъсъци с разгром над Арда

Лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
16:00, 13.02.2022

Лудогорец победи Арда с 4:0 в двубоят който дава начало на пролетния полусезон от родния елит. Пиерос Сотириу, Каули, Алекс Сантана и Шоу бяха точни за победителите в отложения мач от 4-ия кръг.

В 7-ата минута Пиерос Сотириу откри резултата, след като засече с глава центриране на Шакил Пинас. Само четири минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Каули отправи силен изстрел извън наказателното поле в горния ляв ъгъл за 2:0.

В 23-ата минута Кирил Десподов центрира в противниковото наказателно поле. Алекс Сантана отправи плътен удар от непосредствена близост и записа името си сред голмайсторите.

Шоу оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране от корнер на Кирил Десподов.

След почивката гол на Пиерос Сотириу бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

Лудогорец остава на върха в класирането с актив от 45 точки. Арда заема 9-ата позиция с 22 пункта.