Лудогорец постигна шампионска победа след обрат над Левски

сотириу всеки един мач финал лудогорец искаме станем шампиони
19:49, 13.03.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Лудогорец победи Левски с 2:1 в мач от 23-ия кръг на родния футболен елит. Билал Бари даде аванс на столичани, но Алекс Сантана и Пиерос Сотириу бяха точни за успеха на "зелените".

Илиян Стефанов записа първи мач като титуляр за "сините".

Първият точен удар дойде в 7-ата минута. Илиян Стефанов стреля, но Серджио Падт спаси.

В 20-ата минута Билал Бари откри резултата на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Хосе Анхел Кордоба проби по левия фланг и центрира към нападателя, който шутира с едно докосване в близкия ъгъл. Това е първият му гол за годината и шести през сезона.

След почивката домакините атакуваха в търсене на изравнително попадение, което дойде след малко над час игра. Жан Карничник центрира по земя от дясното крило на атаката, а Алекс Сантана изпрати топката в противниковата врата с удар по земя. След попадението Николай Михайлов получи травма и бе заменен от Пламен Андреев.

Стражът на столичани успя да спаси удар на Пиерос Сотириу, но постоянството на нападателя се отплати минути по-късно. В последната минута на редовното време той завърши обрата за "орлите", след като засече центриране от ъглов удар на Кирил Десподов. Кипърецът има 16 гола през сезона.

Лудогорец е първият отбор, който записва седем поредни победи над Левски.

Възпитаниците на Анте Шимунджа остават на върха в класирането с актив от 57 точки. Левски е 5-и в подреждането с 33 пункта.