Лудогорец разби Славия у дома и се върна на победния път

22:14, 14.08.2020
Чете се за: 02:01 мин.
лудогорец раби славия дома върна победния път

Разградчани доминириха през цялата среща и закономерно се поздравиха с крайния успех след 3:0

Точни за победата бяха Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци.

За домакините първи мач изигра новото попълнение Инхинио Марин, който на няколко пъти бе близо до това да открие сметката си за разградчани.

За гостите очаквано не игра Янис Карабельов, който очаква трансфер в близките няколко дни.

Ето и как протече двубоя:

Домакините започнаха силно и след само три минути игра новото попълнение Ихинио Марин стреля с глава, но неточно.

Минутка по-късно добро разиграване на "орлите" завърши с опасен удар на Мавис Чибота, преминал на сантиметри от дясната греда на Стериакис.

В седмата минута младият Доминик Янков се размина на косъм от това да засече прострелно подаване на Недялков.

В 20-та минута отново крайния защитник на Лудогорец бе замесен в нападение на зелените. Негово центриране този път бе засечено от Марин, но отново испанецът не намери целта.

Малко след половин час игра Сисиньо потърси Ихинио Марин в наказателното поле и само навремената намеса на Георги Вълчев предотврати нов удар към вратата на Славия.

В 38-та минута Георги Терзиев засече центриране от корнер, но и неговият удар не доведе до търсения резултат.

В края на редовното време домакините най-накрая стигнаха до гол, макар и с доза късмет. Каули Оливейра стреля мощно към Стериакис, но гръцкият страж се справи.

Отскочилата топка стигна до Сисиньо, който не се поколеба и веднага потърси изстрел. Кълбото описа интересна парабола, след като първо докосна тревата и в мрежата на Славия за 1:0.

Така двата отбора се оттеглиха на почивката с гол аванс за 9-кратните шампиони на България.

Две минути след подновяването Каули центрира от пряк свободен удар и след разбъркване пред Стериакис, Козмин Моци реализира с коляно, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гостите опитаха да направят нещо в предни позиции в следващите минути, но така и не успяха да затруднят Ренан.

Малко по-късно вратаря на Славия отново бе поставен пред изпитание след удар на Алекс Сантана, но гръцкият страж се справи.

Двадесет минути преди края Мавис Чибота проби чудесно по левия фланг на бялата отбрана и с успоредно на голлинията подаване намери Бърнард Текпетей. Новият футболист в редиците на Лудогорец овладя топката и стреля силно, но нацели напречната греда на гостите.

В край на сметка второто попадение стана факт в 73-та минута. Мавис Чибота стреля от пряк свободен удар, а топката премина през разпокъсаната стена на София и след контакт с дясната греда на вратата, влетя в мрежата за 2:0.

Малко по-късно гостите най-накрая отправиха поглед към вратата на разградчани. Милен Гамаков комбинира с Христо Попадийн, който центрира към Филип Кръстев, но младата звезда на белите не успя да завърши това хубаво нападение на своя тим подобаващо.

В 78-та минута преднината на Лудогорец придоби класически измерения. Мил Виячки спъна Инхинио Марин в наазателното поле, а Козмин Моци реализира дузпата за 3:0 в полза на Лудогорец.

До края на двубоя домакините можеха да вкарат и още попадения, но с пропуски се отчетоха Марин, Текпетей и Анисе.

Така Лудогорец записа първа победа в новия шампионат и вече очкава сблъсъка с Будочност в Шампионска Лига в сряда.

Славия пък записа втори двубой без успех, след като в миналия кръг допусна късно изравнително попадение срещу Черно Море. За белите предстои тежък мач у дома срещу Локомотив Пловдив идната седмица, а след това е и двубоят им в Лига Европа срещу Кукеси.