17:26, 05.11.2023
Чете се за: 02:22 мин.
лудогорец върна крумовград оглави подреждането първа лига
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Лудогорец излезе временно начело в класирането на Първа лига след минимален домакински успех с 1:0 над новака Крумовград в среща от 16-ия кръг.

С победата си днес "орлите" взеха реванш за сензационното поражение от същия този съперник на старта на кампанията.

Този следобед на "Хювефарма Арена" обаче домакините доминираха категорично в хода на цялата среща, въпреки че отбелязаха само едно попадение.

Голът падна в 16-ата минута на мача, когато отбраната на Крумовград не се справи с изчистването след едно центриране на Кайо Видал и така топката стигна до Спас Делев, който с глава я насочи към Квадво Дуа и нападателят реализира на празна врата от непосредствена близост. В първия момент един от асистент арбитрите вдигна флага си за засада, но след преглед на ситуацията със системата ВАР беше установено, че всичко е редовно и така "зелените" взеха преднина в резултата.

След почивката отново ВАР се наложи да влиза в употреба, но този път, за да отмени гол на Лудогорец дело на Оливие Вердон.

Въпреки това футболистите на Георги Дерменджиев стигнаха до трета поредна победа под ръководството на новия си наставник в шампионата, която ги изкачи на върха в подреждането с актив от 33 точки. С една по-малко имат съставите на ЦСКА и Черно море при равен брой изиграни срещи между отборите.

Загубата пък остави Крумовград на 11-ата позиция с актив от 18 пункта, като за отбора това бе и второ поредно поражение при новодошлия треньор Станислав Генчев.

Дефектни машини и проблемни разписки в София - как протича вотът?
Екип на БНТ отново не беше допуснат до секция в Плевенско (ОБЗОР)