Лудогорец срещу стари познайници в групите на Лига Европа

от Борил Гочев
13:23, 27.08.2021
Чете се за: 02:50 мин.
Спорт
лудогорец стари познайници групите лига европа
Слушай новината

Българският шампион Лудогорец научи имената на съперниците си в груповата фаза на Лига Европа за сезон 2021/22.

На церемонията по тегленето на жребия за втория по сила европейски клубен турнир в Истанбул, съдбата отреди на разградчани да се изправят срещу тимовете на Брага, Цървена звезда и Мидтиланд.

Лудогорец познава добре и трите отбора от предишните си кампании в евротурнирите, като пази лоши спомени единствено от Мидтиланд, от който бяха елиминирани от Шампионската лига през сезон 2020/21.

С Цървена звезда пък българският шампион игра през сезон 2016/17 в квалификациите на най-престижния европейски клубен турнир. Тогава, след продължения в Белгард, "зелените" продължиха напред с общ резултат 6:4.

Брага пък беше в една група с Лудогорец в Лига Европа през сезон 2017/18. Водени от Димитър Димитров-Херо, разградчани спечелиха визитата си в Португалия с 2:0, а у дома завършиха 1:1. Впоследствие българския тим прескочи груповата фаза

Жребият може да бъде определен като приемлив, тъй като "орлите" избегнаха групи, които събраха заедно много класни състави.

Най-голям интерес приковават Група В, която събра Монако, ПСВ Айндховен, Реал (Сосиедад) и Щурм (Грац), както и Група G, където са Байер (Леверкузен), Селтик, Бетис и Ференцварош.

В останалите групи откриваме двойки като Лион-Глазгоу Рейнджърс, Наполи-Лестър, Олимпиакос-Айнтрахт (Франкфурт) и Лацио-Олимпик Марсилия

Първите мачове в турнира ще се изиграят на 16 септември.

Ето ги и всички групи в Лига Европа за сезон 2021/22:

Група А: Лион, Глазгоу Рейнджърс, Спарта (Прага), Брьондби

Група B: Монако, ПСВ Айндховен, Реал (Сосиедад), Щурм (Грац)

Група C: Наполи, Лестър, Спартак (Москва), Легия (Варшава)

Група D: Олимпиакос, Айнтрахт (Франкфурт), Фенербахче, Роял Антверп

Група E: Лацио, Локомотив (Москва), Олимпик Марсилия, Галатасарай

Група F: Брага, Цървена звезда, Лудогорец, Мидтиланд

Група G: Байер (Леверкузен), Селтик, Бетис, Ференцварош

Група H: Динамо (Загреб), Генк, Уест Хям, Рапид (Виена)

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Испания и Великобритания приключват евакуацията от Афганистан
Испания и Великобритания приключват евакуацията от Афганистан
Алекс Де Минор идва за Sofia Open 2021
Алекс Де Минор идва за Sofia Open 2021