Лудогорец завърши лагера си в Австрия с победа

Лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
19:25, 26.06.2022

Отборът на Лудогорец завърши с победа в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Шампионът на България се наложи с 3:0 над Нюрнберг.

Тимът, воден от треньора Анте Шимунджа, беше по-добрият през целия мач.

В 9-ата минута на мача Спас Делев откри резултата. Центриране на Антон Недялков беше засечено с глава от нападателя за 1:0.

В 78-ата минута резултатът стана 2:0, след като защитата на Нюрнберг допусна много груба грешка. Вратарят на немския тим върна топката към свой съотборник, тя обаче му беше отнета отблизо от Клод Гонславеш, който се възползва от неразбирателството.

В последната минута на редовното време добавка на Рик Джонатан оформи крайното 3:0.

Лудогорец завършва подготвителния си лагер в Австрия с две победи, равенство и едно поражение.

Първият официален мач на "орлите" за сезон 2022/23 е на 5 юли (вторник) срещу черногорския Сутиеска от първия предварителен кръг на Шампионската лига.