Луис Суарес с 2 гола при победен дебют за Атлетико (Мадрид)

20:05, 27.09.2020
Чете се за: 00:44 мин.
луис суарес гола победен дебют атлетико мадрид

Атлетико (Мадрид) разгроми с 6:1 у дома Гранада в двубой от испанския шампионат, а новата звезда на "дюшекчиите" Луис Суарес направи впечатляващ дебют, броени дни след раздялата си с Барселона.

Уругвайският национал, влезе като резерва през втората част и отбеляза два гола, към които добави и асистенция.

Още в деветата минута Анхел Кореа центрира за Диего Коста, който с глава даде аванс в полза на "червено-белите".

Саул Нигес пропусна да удвови от дузпа в 16-ата минута и така първото полувреме приключи пр 1:0 в полза на домакините.

Две минути след подновяването на играта обчае Анхел Коря вкара втори гол за тима на Диего Симеоне.

Жоао Феликс отбеляза за 3:0 в 65-ата минута на срещата след асистенция на Коста.

Маркос Йоренте пък покачи на 4:0 след перфектно извеждащо подаване на Суарес в 72-ата минута.

Пет минути преди изтичане на редовното време Йоренте върна услугата на уругваеца след като центрира отдясно и Луис Суарес с диагонален удар с глава отбеляза за 5:0.

В 87-ата минута Хорхе Молина отбеляза почетно попадение за отбора от Андалусия, а Суарес оформи крайното 6:1 в допълнителното време с добавка, след като първият му удар срещна гредата.

Атлетико Мадрид има 3 точки, докато Гранада е с 6 точки до момента.