10:37, 03.08.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Баскетбол
лука дончич подобри уникален рекорд леброн джеймс

21-годишният словенец изигра пети мач, в който набира не по-малко от 40 точки, 10 асистенции и 5 борби.

Това е най-добър показател в цялата история на НБА за баскетболистите, които не са навършили 22 години

Дончич надмина постижението на ЛеБрон Джеймс и Трей Йънг, с които досега делеше първото място.

Легендарният Майкъл Джордан до 22-годишна възраст имаше показатели 40-10-5.

Постижението на бившия играч на Реал Мадрид дойде при поражението на неговия Далас Маверикс от Финикс Сънс със 115:117.

Маверикс започнаха по-добре срещата и след първите две четвъртини имаха преднина от 13 точки.

Всичко това обаче бе пропиляно в следващата част, спчелена от "слънцата" с 36:19.

Накрая, усилията на Далас не стигнаха за обрат и те допуснаха втора загуба след подновяването на НБА.

За Финикс, успехът е втори пореден след прекъсването на първенството.

В подреждането Далас заемат 7-ма позиция в Източната конференция, докато Финикс са 13-ти в същото подреждане.

Млад моторист е с опасност за живота след катастрофа с автобус в София
КЗП: При отменена почивка парите се връщат до година след края на извънредното положение