Лукаку и Кварацхелия се развихриха за разгромна победа на Наполи

Шампионите за сезон 2022/23 излязоха начело в класирането на Серия А след категоричното 4:0 срещу Каляри.

Наполи
Снимка: X / @SerieA_EN
21:43, 15.09.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Наполи не срещна трудности при визитата си на Каляри и победи с 4:0 като гост в двубой от четвъртия кръг от шампионата на Италия, излизайки начело в класирането с актив от девет точки.

В 18-ата минута Джовани ди Лоренцо се разписа във вратата на домакините след асистенция на Ромелу Лукаку.

В 66-ата минута Хвича Кварацхелия реализира втория гол в двубоя, а последното подаване отново беше на новото попълнение Лукаку.

Само четири минути по-късно ролите бяха разменени и Кварацхелия асистира за Лукаку, който вече има седем гола в осем двубоя срещу този противник.

Крайното 4:0 беше оформено от Алесандро Бонджорно в третата минута на допълнителното време.

Неаполитанците имат 10 победи в последните си 14 мача срещу островитяните, които заемат 18-та позиция в Серия А със само две точки.

Станислав Генчев: Изключително сме доволни от спечелените три точки