Президентът на Беларус Александър Лукашенко влезе без предпазна маска в ковид болница, в която се лекуват и пациенти, болни от рак.
Лукашенко посети и "червената зона“, където се лекуват пациенти с COVID-19.
"Министърът на здравеопазването, главният лекар на болницата и ние, придружаващите ги, по-специално аз, се опитахме упорито да подтикнем президента да си сложи маска и ръкавици. Президентът сложи маска едва в реанимацията", съобщи говорителят на президента Наталия Ейсмонт.
По думите ѝ президентът оправдал поведението си с думите, че постъпва "в съответствие с принципа, който очертах за цялата страна вчера: всичко трябва да е доброволно".
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг