Лутън Таун и Евертън откриха 36-ия кръг във Висшата лига с равенство

Така новобранците в елита се изравниха с първия над чертата Нотингам Форест във временното класиране.

лутън таун евертън откриха кръг висшата лига равенство
08:45, 04.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Нападателят Илайджа Адебайо вкара изравнителния гол за крайното 1:1 и Лутън Таун спечели точка срещу Евертън като домакин в мач от 36-ия кръг на английското първенство по футбол. Така новобранците в елита се изравниха с първия над чертата Нотингам Форест, който обаче днес гостува на последния в класирането на Висшата лига Шефилд Юнайтед.

Бърнли, който приема Нюкасъл в съботната програма на английското първенство, изостава с две точки зад Лутън.

Евертън, вече осигурил си място във Висшата лига и догодина след победа над Брентфорд в средата на седмицата, излезе напред в резултата в 24-та минута, когато Доминик Калвърт-Люин конвертира дузпа.

Адебайо обаче изравни само седем минути по-късно, когато укроти подаване на гърди и изпрати топката в мрежата на гостите.

Лутън не бе далеч и от втори гол през първото полувреме, но удар с глава на Карлтън Морис бе избит от голлинията, а друг опасен шут на Рос Баркли попадна право в тялото на Джордан Пикфорд.