Льо Авър
Снимка: X / @HAC_Foot
21:28, 01.09.2024
Чете се за: 02:50 мин.

Льо Авър постигна втора победа в три мача от началото на сезона във френската Лига 1, а Ница и Реймс се поздравиха с първи успех. По-късно днес кръгът завършва с дербито на кръга между Лил и Пари Сен Жермен.

Льо Авър се наложи над Оксер като домакин с 3:1. Гостите поведоха в 18-ата минута благодарение на гола на Гаетан Перен от пряк свободен удар, но нещастен автогол на полузащитника от Гана Елиша Овусу пет минути по-късно се оказа повратната точка в поражението им.

Малко преди края на първата част ситуацията за новака в Лига 1 се влоши още, след като Ки Джанта Хувър беше отстранен от игра с два бързо изработени жълти картона.

През втората част домакините наложиха надмощието си и след 7 минути Расул Ндиайе направи пълен обрат за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Абдулайе Туре от дузпа в 90-ата минута.

Първи успех записа тимът на Ница, един от солидните отбори от миналата година. Те не оставиха шанс на новака Анже и го победиха на неговия терен с 4:1.

Момчетата на Франк Ес дръпнаха с 2:0 до почивката, а в средата на втората част домакините намалиха от дузпа, която беше допълнена и с червен картон за Моизе Бомбито.

Но макар и да останаха с 10 човека гостите бяха по-добри и логично стигнаха до нови два гола, дело на Еван Гесан.

Също обрат имаше и на стадиона в Реймс, където местният тим изоставаше с 0:1 в 13-ата минута заради гола на Лео Йостигор. В 41-ата японецът Юни Ито изравни, а в 48-ата Умар Диаките обърна хода на мача и донесе първа победа на Реймс.

Начело в класирането с по 7 точки са Марсилия, Нант, Ланс и Монако, следвани от Пари Сен Жермен и Лил с мач по-малко и Льо Авър – всички с по 6.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Андрей Рубльов 6:3, 7:6 (3), 1:2