Люис Хамилтън спечели след истински трилър в Саудитска Арабия

люис хамилтън спечели истински трилър саудитска арабия
22:01, 05.12.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън ("Мерцедес") спечели Гран при на Саудитска Арабия след изключително драматично състезание, 21-и кръг от Формула 1. След два инцидента между преките конкуренти за титлата краен победител излезе представителят на Великобритания.

Второто място остана за Макс Верстапен с "Ред Бул". Трети завърши финландецът Валтери Ботас от отбора на „Мерцедес“.

Люис Хамилтън и Макс Верстапен се конкурираха до последно. Двамата се изравниха по точки след състезанието в Джеда, като пред двамата има само едно състезание до края на сезона, в което ще решат крайния победител за 2021 година.

За първи път от 2008 г. шампионите от Формула 1 в индивидуалната и надпреварата при конструкторите ще бъдат определени в последния кръг за кампанията.

Състезанието в Джеда трябваше да бъде спирано два пъти, което наложи да бъдат направени три старта, а изключителната поредица от събития между претендентите за титлата направиха надпреварата много драматична.

Люис Хамилтън триумфира в Саудитска Арабия, въпреки че се удари в задната част на Макс Верстапен, в ситуация, в която нидерландецът трябваше да отстъпи позиция на пилота на Мерцедес. Това повреди предното крило на Хамилтън. Въпреки това той успя да финишира пръв, след като шест обиколки по-късно Верстапен трябваше да отстъпи, бивайки наказан.

Това бе осма победа за седемкратния шампион през настоящата кампания.

Гран при на Абу Даби ще се проведе на 12 декември.

Хамилтън и Верстапен имат равни точки преди финала на сезона, като „Мерцедес“ е с 28 точки пред „Ред Бул“.

Фестивал на ракията в София събра десетки производители и любители
"Денят започва" на 6 декември: Политическите ходове и консултациите при президента