Майорал реализира попадение за успеха на Хетафе срещу Гранада и оглави класацията на голмайсторите в Испания

Майорал е на върха заедно с Джуд Белингам от Реал Мадрид и Артьом Довбик от Жирона.

майорал реализира попадение успеха хетафе гранада оглави класацията голмайсторите испания
08:55, 30.01.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Борха Майорал се изкачи на първо място в класацията на реализаторите в испанската Примера Дивисион, след като отбеляза 14-ото си попадение за сезона. Това се случи при победата на Хетафе с 2:0 срещу Гранада в мач от 22-ия кръг.

Майорал е на върха в класацията с Джуд Белингам от Реал Мадрид и Артьом Довбик от Жирона.

Мейсън Грийнууд, бивш нападател на Манчестър Юнайтед, даде преднина на гостите в 20-ата минута, когато прехвърли вратаря Аугусто Батая от близко разстояние. Майорал бе точен четвърт час по-късно, когато стражът на Гранада загуби топката и позволи на нападателя на Хетафе да вкара лесен гол на празна мрежа.

Мирто Узини пропусна дузпа за Гранада през второто полувреме. Отборът е само на пет точки пред последния в класирането Алмерия. Хетафе заема десетата позиция с 29 точки от 21 мача.

Протест под наслов “Справедливост за Пейо” и искане за постоянен арест на Габриела Славова
Блекбърн отстрани Рексъм от турнира за Купата на ФА и си осигури мач с елитния Нюкасъл