Майорка осуети мечтания дебют на Килиан Мбапе в Ла Лига

Френската суперзвезда не допринесе за крайния резултат 1:1 в Палма де Майорка.

08:23, 19.08.2024

Шампионът на Испания Реал Мадрид стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Майорка в един от най-очакваните мачове от първия кръг на Ла Лига.

Дебют в испанския шампионат за носителя на Суперкупата на Европа записа нападателят Килиан Мбапе, но французинът не впечатли с играта си.

В Палма де Майорка Реал започна по-добре и имаше пълен контрол над играта в откриващите 30 минути. Още в 13-та минута столичани успяха да поведат след комбинация между бразилските крила Винисиус и Родриго. За Родриго това е втори пореден сезон, в който той вкарва първия шампионатен гол за "белия балет".

Майорка обаче успя да изравни играта към края на първото полувреме, а в началото на второто изравни и резултата.

Автор на гола за 1:1 бе Ведат Муричи. В 53-та минута косовския национал скочи най-високо при едно центриране от корнер и с глава не остави шансове на Тибо Куртоа.

В последните минути на редовното време Майорка можеше да стигне и до победата, но два сериозни пропуска направи Антонио Санчес.

В седмата минута на добавеното време гостите от Реал остана с човек по-малко заради директен червен картон на крайния бранител Ферлан Менди.

Президентът Румен Радев ще се срещне с Горица Грънчарова в 11:00 часа за състава новия служебен кабинет