Mайорка с първи финал за Купата на Испания от повече от 20 години насам

Най-старият клуб на Балеарските острови отстрани Реал Сосиедад след изпълнение на дузпи

Майорка
Снимка: Facebook: RCD Mallorca
08:51, 28.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Повече от две десетилетия след последния си финал за Купата на Испания, Майорка отново стигна до мач за титлата след победа с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Реал Сосиедад. В битка за трофея "пиратите" ще се изправят срещу победителя от двубоите между Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид.

Вратарят Доминик Грайф спаси първата дузпа, изпълнена от Микел Оярсабал, а след това Серхи Дардер вкара решаващия удар от 11 метра и класира отбора си на финал. Редовното време и продълженията завършиха при равенство 1:1, което дойде след нулево реми в първия мач в Майорка на 6 февруари.

Това ще бъде четвърти финал в историята на най-старият клуб на Балеарските острови, който спечели трофея през 2003 срещу Рекреативо Уелва. Останалите два бяха достигнати през 1991 и 1998, но в тези случаи Майорка губи решаващия двубой.

Ведат Муричи, Ману Морланес, Омар Маскарел и Неманя Радонич също се разписаха за Майорка при дузпите, а Бенат Туриентес, Йон Андер Оласагасти, Мартин Субименди и Шералдо Бекер пък бяха точни за баските.

Майорка поведе в резултата в 50-ата минута с попадение с глава на Гио Гонсалес, но домакините, които имаха почти 30 удара в двубоя, стигнаха до изравняване в 71-та минута чрез Оярсабал.

Заседание на Народното събрание
Стефанос Циципас се класира безпроблемно за втория кръг на турнира по тенис в Акапулко