Макс Верстапен без конкуренция и на състезанието в Шанхай

Световният шампион Макс Верстапен спечели Гран при на Китай на пистата в Шанхай, пети кръг от сезона във Формула 1.

макс верстапен бърз първия спринт сезона формула
12:09, 21.04.2024

Световният шампион Макс Верстапен спечели Гран при на Китай на пистата в Шанхай, пети кръг от сезона във Формула 1. За нидерландеца това беше четвърти успех от началото на сезона. Втори, на повече от 13 секунди зад победителя финишира Ландо Норис (Макларън), който успя да развали двойния успех на Ред Бул Рейсинг. Трети финала премина Серхио Перес.

Верстапен доминираше от самото начало до края и не остави съмнения за превъзходството си. Затова помогна до голяма степен и влизането на две коли за сигурност по време на гонката.

Единствените моменти на притеснение за пилота от Нидерландия беше в началото на състезанието, когато се наложи да отбива атаки на автомобилите на Ферари.

За победителя днес това е четвърти пореден успех в пет състезания от началото на кампанията, както и общо 58-а в кариерата.

Топ 6 днес беше допълнен от двата болида на Ферари – Шарл Льоклер (Монако) на 4-о място на 23.623 секунди, както и от Карлос Сайнс – на 33.983. Джордж Ръсел от Мерцедес остана на 6-и на 38.724.

Състезанието в Шанхай се завърна в календара на Формула 1 за първи път от пет години насам.