Макс Верстапен: Първата титла винаги е по-емоционална, но втората е по-красива

18:34, 09.10.2022
Чете се за: 02:15 мин.
макс верстапен първата титла винаги емоционална втората красива

Макс Верстапен за втора поредна година триумфира със световната титла във Формула 1, след като спечели Гран при на Япония, а след края на състезанието определи успеха си като "истинска лудост".

Нидерландският пилот на Ред Бул беше коронясан за шампион, след като най-близкият му конкурент Шарл Льоклер беше наказан с 5 секунди след края на надпреварата, което го изпрати на третата позиция и на практика връчи втората титла на Верстапен.

Новият стар световен шампион пък определи втората си титла като "по-красива" в сравнение с първата, която той спечели по инфарктен начин в Гран при на Абу Даби през 2021 година.

"Това е истинска лудост. Беше страхотна година, никога не съм си представял, че може да се случи нещо подобно като миналата година. Страхотен успех, постигнат от целия тим, всички работихме неуморно през целия сезон. Горд съм, че успяхме да спечелим титлата на тази писта. Първата титла винаги е по-емоционална, но втората е по-красива", заяви Макс Верстапен.

Макс разкри още, че следващата цел пред Ред Бул е да спечели и титлата при конструкторите, като четири кръга преди края "биковете" са лидери в класирането с 619 точки, следвани от екипа на Ферари с 454 пункта.

Възобновиха движението по Кримския мост
Иван Гешев след побоя в София: Прокуратурата ще спази закона и ще си свърши работата