Макс Верстапен спечели спринтовото състезание на Формула 1 в Австрия

марк верстапен спечели спринтовото състезание формула австрия
21:44, 09.07.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Макс Верстапен бе най-бърз в спринтовото състезание във Формула 1 в Австрия. С успеха нидерландецът си гарантира и челно място в утрешната надпревара.

Верстапен потегли пръв и нямаше никакво намерение да провокира конкурентите. Нидерландецът води през всичките 23 обиколки и спокойно стигна до карирания флаг преди всички останали. Осемте точки от днешната победа увеличават аванса му на върха в генералното класиране, където активът му вече възлиза на 189 точки.

Втори и трети днес се наредиха пилотите на Ферари Шарл Люклер и Карлос Сайнц, които водиха люта битка помежду си в първата част на спринтово състезание.

Другият пилот на Ред Бул Серхио Перес може да бъде доволен от себе си, компенсирайки осем позиции и финиширайки пети.

Любопитното е, че в утрешната надпревара двата болида, които ще потеглят последни принадлежат на двама световни първенци в миналото Себастиан Фетел и Фернандо Алонсо.