Макс Верстапен увеличи аванса си на върха в класирането след триумф в Канада

22:47, 19.06.2022
Чете се за: 01:57 мин.
Макс Верстапен

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели състезанието за Гран при на Канада и по този начин увеличи преднината си на върха в генералното класиране.

Нидерландският пилот на Ред Бул води оспорвана битка до последната обиколка с Карлос Сайнц от екипа на Ферари, но в крайна сметка Макс удържа на натиска, за да запише шестата си победа от началото на сезона и първа на пистата "Жил Вилньов".

Място на подиума намери още и седемкратният световен шампион Люис Хамилтън, за когото това беше едва второ качване на почетната стълибичка през 2022 година. В първия случай Люис отново завърши трети в Гран при на Бахрейн.

Зад него се нареди неговият съотборник Джордж Ръсел, а пети финишира Шарл Льоклер, който след смяна на множество компоненти по своя автомобил трябваше да потегли 19-ти.

В класирането Макс Верстапен увеличи аванса си на върха на 46 точки пред своя съотборник Серхио Перес, който не завърши заради проблеми със своя автомобил. Нидерландецът е с актив от 175 пункта срещу 129 за мексиканеца. Трети за момента е Шарл Льоклер със 126 точки.

При конструкторите Ред Бул са лидери с 279 точки пред Ферари със 199 и Мерцедес със 161.

Календарът във Формула 1 продължава с Гран при на Великобритания на пистата "Силвърстоун" на 3 юли.