Малинов с цял мач за Льовен при равенството с Мехелен

12:29, 22.03.2021
Чете се за: 00:30 мин.
малинов цял мач льовен равенството мехелен

Българският национал изкара пълни 90 минути при равенството 2:2 на неговия тим с Мехелен във важна битка за попадане в топ 8 на местната Юпилер Лига, което дава шанс за попадане с европейските клубни турнири.

Новакът в белгийския елит е на 6-то място в подреждането с 45 точки, докато Мехелен са 10-ти само с три пункта по-малко.

Астер Вранкс даде аванс на домакините след половин час игра, но с голове на Каспер Де Норе и Сийбе Шрайверс тима на Льовен обърна развоя на срещата.

Мехелен все пак се добра до точката чрез Ферди Драуф, който се разписа от дузпа в 80-та минута.

Другият българин в Юпилер Лига Димитър Велковски пък остана извън състава на неговия Серкъл Брюж при минималното поражение при загубата като гост на Гент.

Серкъл заема предпоследното 17-то място в първенството с 29 точки, докато Гент са 9-ти с равен актив с 8-ия Варегем.