Малшанс: Биляна Дудова остана само със сребро

малшанс биляна дудова остана сребро
18:16, 24.10.2018
Чете се за: 00:21 мин.
Борба

Биляна Дудова остана със сребърен медал в категория до 57 килограма на световното първенство по борба, което се провежда в Будапеща.

На финала българката загуби от китайката Наннин Жун след съдийско решение и равенство 3:3 в точките. Дудова поведе с 1:0 в първата част на двубоя, но след това допусна изравняване, а във втората половина Жун поведе с 3:1 точки.

Българската състезателка се добра до драматично равенство 3:3 в последните секунди на схватката, но съдиите присъдиха победата в полза на Наннин Жун.

По-късно днес българката Тайбе Юсейн ще се бори за световната титла в категория до 62 килограма срещу японката Юкаке Кавай.

Още Борба

Шестима борци ще представляват България на световното първенство за кадети в Аман
17:42, 17.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Премии от по 20 000 лева за Семен Новиков и Магомед Рамазанов
14:54, 16.08.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Магомед Рамазанов пред БНТ: Осъзнавам, че съм извършил едно голямо дело за България (ВИДЕО)
09:51, 16.08.2024
Чете се за: 04:27 мин.
Могамед Рамазанов: В България всички много ме обичат
13:08, 13.08.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Семен Новиков пред БНТ: Знаех, че ще стана олимпийски шампион за България (ВИДЕО)
09:04, 13.08.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Министър Глушков към олимпийските шампиони: Благодаря Ви за емоциите и волята за победа
20:34, 12.08.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Валентин Ангелов пред БНТ: Дойде и нашият момент (ВИДЕО)
16:45, 11.08.2024
Ахмед Тажудинов донесе олимпийска титла за Бахрейн в категория до 97 кг в свободната борба
16:06, 11.08.2024