Ман Юнайтед е на 1/4-финал за Купата на Лигата след класика над Брайтън

13:15, 01.10.2020
Чете се за: 00:27 мин.
Европейски футбол
ман юнайтед финал купата лигата класика брайтън

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна класически успех при гостуването си на Брайтън с 3:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата.

„Червените дяволи“ се изправиха срещу същия съперник на „Амекс Стейдиъм“ само преди няколко дни в много драматичен сблъсък, приключил с победа на тима, воден от Оле Гунар Солскяр, с 3:2.

И двата отбора излязоха с променени състави, като гостуващият състав стигна до три безответни гола.

Скот МакТоминей откри в 44-та минута след центриране на Хуан Мата, а самият испанец покачи на 2:0 през втората част след асистенция на новото попълнение Дони ван де Беек.

Остана време и за Пол Погба да оформи класиката в срещата.

Двата отбора подновяват ангажиментите си във Висшата лига, където Юнайтед приемат у дома Тотнъм, докато Брайтън гостува на Евертън.