Манчестър Сити безпроблемно победи Евертън

Манчестър Сити
18:00, 21.11.2021

Манчестър Сити победи Евертън с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Рахийм Стърлинг даде преднина на "гражданите" в своя мач № 300 в английския елит, а Родри удвои след почивката. Бернардо Силва оформи крайния резултат.

Срещата започна с контузия в състава на гостите. Лятното попълнение Демарай Грей бе заменен от Алекс Иуоби.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола започнаха да атакуват противниковата врата от самото начало на двубоя. В 29-ата минута Илкай Гюндоган уцели напречната греда с изстрел с глава.

Само 5 минути по-късно Стюърт Атуел отсъди дузпа в полза на миналогодишния шампион след нарушение на Майкъм Кийн. След намесата на ВАР арбитърът промени първоначалното си решение.

Преди почивката домакините откриха резултата. Рахийм Стърлинг направи резултата 1:0 след като овладя подаване на Жоао Коансело.

След паузата манчестърския тим достигна до ново попадение. Педри изпрати топката във вратата на Джордан Пикфорд след плътен удар от границата на наказателното поле. Всички 4 попадения на испанеца във Висшата лига са дошли след изстрели извън наказателното поле.

В 86-ата минута Бернардо Силва също записа името си сред голмайсторите с хубав шут в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 26 точки, с 3 по-малко от лидера Челси. Евертън е 11-и с 15 пункта.