Манчестър Сити не остави шансове на Лутън и временно излече начело във Висшата лига

19:14, 13.04.2024
манчестър сити остави шансове лутън временно излече начело висшата лига

Манчестър Сити оглави временно подреждането в английската Висша лига, след като надигра с категоричното 5:1 у дома новака Лутън Таун в двубой от 33-ия кръг на първенството.

С успеха "гражданите" събраха 73 точки и излязоха на две пред другите два основни претендента Ливърпул и Арсенал, които ще изиграят в неделя своите мачове от кръга. Междувременно пък Лутън заема 18-ата позиция с 25 пункта, изоставайки на един от спасителния бряг.

Срещата на "Етихад" започна по мечтан начин за домакините, които поведоха в резултата след само 65 секунди игра, когато Даики Хашиока отбеляза втория си автогол в рамките на десет дни, пращайки с глава топката в собствената си врата след изстрел на Ерлинг Холанд.

Авансът от едно попадение за момчетата на Пеп Гуардиола се задържа до 64-ата минута, когато Матео Ковачич реализира със зрелищно изпълнение след асистенция на Хулиан Алварес.

Малко по-малко от четвърт час преди края Холанд направи преднината на "небесносините" класическа от дузпа, а в оставащото време голове на своята сметка записаха още Жереми Доку и Йошко Гвардиол.

За "шапкарите" почетният гол бе дело на Рос Баркли, който беше точен в 81-ата минута на двубоя.