Манчестър Сити не срещна затруднения в домакинството на Фулъм

19:01, 02.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Ерлинг Холанд Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Фулъм с 5:1 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите поведоха в резултата в 31-ата минута. Нападателите на "гражданите" взаимодействаха помежду си. Ерлинг Холанд подаде топката, а Хулиан Алварес стреля за 1:0.

В ответната атака лондончани изравниха. Тим Рийм стреля в долния ляв ъгъл и възобнови равенството.

В продължението на добавеното време възпитаниците на Хосеп Гуардиола върнаха водачеството си. Нейтън Аке засече с глава центриране от ъглов удар на Фил Фодън.

След почивката домакините удвоиха преднината си на стадион "Етихад" в Манчестър. Шут на Ерлинг Холанд преодоля Бернд Лено. Норвежецът отново се разписа в 70-ата минута, след като точно отбеляза 11-метров наказателен удар.

В продължението на второто полувреме Ерлинг Холанд оформи своя хеттрик и подпечата успеха за "сините".

Манчестър Сити оглавява класирането с пълен актив от 12 точки. Фулъм заема 13-ата позиция в подреждането с 4 пункта.

Хиляди босненски сърби излязоха на протест заради обвиненията срещу Милорад Додик