Манчестър Сити оглави Висшата лига след минимална победа над Саутхемптън

Шампионът на Англия се наложи над "светците" с гол на Ерлинг Холанд

18:56, 26.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Манчестър Сити Ерлинг Холанд

Манчестър Сити победи Саутехмптън с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Ерлинг Холанд бе автор на победното попадение.

Шампионът на Англия се разписа във вратата на новака след само 282 секунди игра на стадион "Етихад" в Манчестър. Ерлинг Холанд засече от ждроб центриране в наказателното поле на Матеуш Нунеш.

Макар "гражданите" да откриха резултата още в 5-ата минута, не успяха да материализират предимството си на терена до почивката. Вместо това гостите изпуснаха добра възможност да възобновят равенството. Удар на Камерън Арчър се отби от напречната греда.

След паузата домакините продължиха да диктуват случващото се на терена, като Холанд очаквано бе главен герой в по-опасните ситуации в преден план. Неточният му мерник обаче попречи на "сините" да увеличат преднината си и се задоволиха с минимална победа.

Манчестър Сити се изкачи до лидерската позиция в класирането с актив от 23 точки. Саутхемптън се смъкна до последното 20-о място в подреждането със само една точка.