"Гражданите" стигнаха до обрат, след като губеха с 0:2

Ерлинг Халанд
Снимка: Facebook: Manchester City
00:06, 29.11.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Манчестър Сити победи Лайпциг с 3:2 в двубой от Група "G" на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад".

Гражданите изоставаха в реузлтата след два безответни гола на Лоя Опенда (13', 33') с попадения на Ерлин Хааланд (55'), Фил Фодън (70') и Хулиан Алварес (87'). В 76-ата минута ВАР отмени гол на немския отбор заради засада, докато Сити губеше с 0:2 до 55-ата минута.

В другия мач от групата, който се игра по същото време, Йънг Бойс победи Цървена звезда с 2:0.

Така Манчестър Сити е на първо място с 15 точки, а Лайпциг е на втора позиция с 9. Йънг Бойс с 4 точки е на трето място, Цървена звезда е на последно място с една.

ПСЖ запази шансове за елиминациите в Шампионска лига след измъчено равенство с Нюкасъл