Манчестър Сити с категоричен успех над 10 от Арсенал

Илкай Гюндоган
16:28, 28.08.2021
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Манчестър Сити победи по категоричен начин Арсенал. „Небесносините“ се наложиха с 5:0 на своя „Етихад“ в мач от 3-ия кръг на Висшата лига.

По този начин „топчиите“ са без спечелена точка от старта на сезона.

За сметка на това домакините, след само три мача от началото на кампанията, вече имат реализирани 10 попадения срещу само 1 допуснат гол.

Учителят Хосеп Гуардиола (мениджър на Манчестър Сити) за пореден път надигра своя бивш помощник и ученик в професията Микел Артета, който е треньор на Арсенал.

„Гражданите“ поведоха с 2:0, а след това тимът игра 55 минути с човек повече, след като Гранит Джака получи директен червен картон. Съдията Мартин Аткинсън изгони футболиста за грубо влизане с двата крака, въпреки че той игра с топката в ситуацията.

Феран Торес реализира две попадения в срещата – в 12-ата и 84-ата минути. По едно добавиха Илкай Гюндоган (7‘), Габриел Жезус (43‘) и Родри (53‘).

Тежката ситуация на Арсенал се доказва и от статистиката, според която тимът допуска загуби в първите си три мача в шампионата за първи път след сезон 1954/55.

„Гражданите“ започнаха с поражение в първия кръг от Тотнъм, но след това надиграха Норич също с 5:0.