Манчестър Сити се доближи до титлата след рутинна победа над Евертън

17:55, 14.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Манчестър Сити Илкай Гюндоган Ерлинг Халанд

Манчестър Сити победи Евертън с 3:0 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Илкай Гюндоган се разписа на два пъти, а Ерлинг Халанд отбеляза дежурното си попадение за шампионите.

"Карамелите" играха достойно през първия половин час от двубоя, преди гостите да наложат волята си. Илкай Гюндоган откри резултата с нестандартно изпълнение. Полузащитникът бе с гръб към противниковата врата, но въпреки това намери начин да стреля и да преодолее Джордан Пикфорд.

В следващата атака възпитаниците на Хосеп Гуардиола покачиха аванса си. Илкай Гюндоган центрира в наказателното поле, където Ерлинг Холанд се разписа с глава. Норвежецът бе точен с третото си докосване на топката в двубоя, дошло в 39-ата минута.

След почивката Илкай Гюндоган удвои головата си сметка. Германецът отбеляза нов красив гол с хладнокръвно изпълнение на пряк свободен удар.

Джеймс Тарковски застраши противниковата врата в опит да върне едно попадение за домакините, но стреля с глава в напречната греда.

Манчестър Сити остава на върха в класирането с актив от 85 пункта. Евертън се намира точно над зоната на изпадащите. Възпитаниците на Шой Дайч заемат 17-ата позиция в подреждането с 32 точки.

В друг шампионатен мач, игран по същото време Брентфорд победи Уест Хем с 2:0. Брайън Мбемо и Йоан Уиса се разписаха за победителите.