Манчестър Сити се върна на върха след погром над Фулъм

Манчестър Сити се завърна на върха в класирането в английската Висша лига. „Гражданите“ победиха с 4:0 като гост Фулъм, като по този начин събраха на сметката си 85 точки, две повече от втория Арсенал.

Станко Димов
от Станко Димов
16:29, 11.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Ерлинг Холанд Фил Фодън Кевин Де Бройне

До края на сезона за Сити предстоят гостуване на Тотнъм и домакинство на Уест Хем, като при успех в двата двубоя Ерлинг Холанд отново ще триумфират като шампиони. Това обаче може да се случи и по-рано, ако в неделя Арсенал загуби точки при гостуването си на Манчестър Юнайтед, с което допълнително може да улесни възпитаниците на Гуардиола.

На "Крейвън Котидж" "небесносините" нямаха никакви затруднения, като имаха пълен контрол над играта през всички 90 минути. Домакините от Фулъм дълго време бяха близо до своя съперник, но така и не успяха да създадат нещо наистина опасно пред вратата на Едерсон.

Гостите поведоха в 13-ата минута след хубав удар на защитника Йошко Гвардиол, а чак в 59-ата Фил Фоудън успя да покачи на 2:0.

Отново Гвардиол бе точен след центриране от десния фланг на Бернардо Силва в 71-вата минута, а крайното 4:0 бе оформено от влезлия като резерва Хулиан Алварес, който бе точен от дузпа дълбоко в добавеното време. За нарушението в наказателното си поле пък защитникът на домакините Иса Диоп беше изгонен.

Неделните училища зад граница са най-добрият проводник на знание и българщина, заяви Илияна Йотова