Манчестър Сити спечели четвърта поредна титла във Висшата лига

"Гражданите" победиха Уест Хем с 3:1 в последния кръг

19:59, 19.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
манчестър сити спечели четвърта поредна титла висшата лига

Манчестър Сити спечели четвърта поредна шампионска титла във Висша лига. В последния си 38-мач за сезона възпитаниците на Хосеп Гуардиола спечелиха домакинството си срещу Уест Хем с 3:1.

Фил Фоудън, който вчера бе избран за играч на сезона, откри резултата след 78 секунди игра. Полузащитникът даде аванс на шампионите с красив удар в горния далечен ъгъл.

Халфът на "гражданите" побърза да удвои головата си сметка в 18-ата минута. Той засече с едно докосване подаване по земя в наказателното поле на Жереми Доку.

В края на полувремето Мохамед Кудус върна интригата в двубоя със стил. Крилото се разписа със задна ножица за 1:2.

След почивката един от най-важните футболисти в състава на домакините възобнови аванса им от две попадения. Родриго Ернандес бе точен с изстрел по земя извън наказателното поле.

Манчестър Сити е първият отбор в историята на Висшата лига, който печели титлата за четвърти пореден път. "Гражданите" събраха 91 точки в класирането. Уест Хем завърши сезона 9-и с 52 пункта.