Манчестър Сити удари Брайтън и се върна към победите във Висшата лига, Нюкасъл с разгром у дома срещу Палас

19:51, 21.10.2023
Чете се за: 03:07 мин.
манчестър сити удари брайтън върна победите висшата лига нюкасъл разгром дома палас

Манчестър Сити се завърна на победния път в английската Висша лига и в среща от 9-ия кръг спечели с 2:1 като домакин срещу Брайтън.

"Гражданите" започнаха много силно на своя "Етихад" и още в 7-ата минута Хулиан Алварес даде аванс на своя тим, възползвайки се от асистенция на Жереми Доку.

Още преди средата на първата част пък Ерлинг Холанд удвои аванса на Сити след грешка при изнасянето на топката от страна на гостите. В крайна сметка Бернардо Силва пресече опит за подаване на играч на гостите, а след рикошета в крака на португалеца кълбото стигна до Холанд, който напредна и с прецизен удар от дъгата на наказателното поле матира Джейсън Стийл за 2:0.

Футболистите на Роберто де Дзерби реагираха едва след почивката и в 73-ата минута намалиха пасива си чрез Ансу Фати, който отбеляза своя втори гол след идването си от Барселона.

В оставащото време до края обаче Брайтън не успя да се добере до точката, въпреки че в заключителните епизоди от срещата игра и с човек повече след изгонването на Мануел Аканджи за втори жълт картон.

По този начин Манчестър Сити се отърси от загубите срещу Уулвърхямптън и Арсенал в предишните два кръга и се върна на върха във Висшата лига с актив от 21 точки, докато "чайките" са 7-и с 16 пункта.

Междувременно, в друг мач от 9-ия кръг Нюкасъл Юнайтед разби с 4:0 у дома състава на Кристъл Палас, като момчетата на Еди Хау си подпечатаха трите точки още през първото полувреме.

Попадение на Джейкъб Мърфи още в 4-ата минута и два бързи гола на Антъни Гордън и Шон Лонгстаф в края на първата част осигуриха на "свраките" класическа преднина от три гола още преди почивката, а след нея Калъм Уилсън оформи крайния успех за своя тим.

В класирането Нюкасъл заема 5-ата позиция с 21 точки, докато Палас засега е на 10-ото място с 12 пункта.